Site İstatistiği

Bugün 29
Dün 161
Bu Hafta 235
Geçen Hafta 917
Bu Ay 3306
Geçen Ay 5966
Tamamı 9732

Online : 2
IP Adresiniz: 54.92.197.82
Şimdi : 20-02-2018 07:24

Yönetici Girişi


Şifrenizi mı unuttunuz?
Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?


GUID Gübre Üreticileri ve İthalatçıları Derneği

ORGANİK VE MİNERAL GÜBRE

 

YÖNETMELİK  TASLAĞI

 

 

 

 YÖNETMELİK TASLAĞINI İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ             YÖNETMELİK EKLERİNİ İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

             TASLAK HAKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ.

 


 

 

 

GÜBRE ÜRETİCİLERİ İTHALATÇILARI VE İHRACATÇILARI DERNEĞİ

GÜİD de NÖBET DEĞİŞİMİ YAPILDI
 
        Kısa adı GÜİD olan “Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği” Olağan Genel Kurulu 13 OCAK 2018 Günü ANTALYA / CROWNE PLAZA da yapıldı.  2003 Yılında Kurulan GÜİD, Gübre sektörünü temsilen; İlgili Tüm Kurum ve Kuruluşlar tarafından muhatap alınıp, Bitki Besleme Ürünlerinin üretimden dağıtıma, toprak ve bitkiyle buluşuncaya kadarki tüm aşamaları ile ilgilenip.   Gübre sektöründe yaşanan sorunları çözüm önerileri ile birlikte ilgili makamlara sunarak, bu sorunların çözümü için gerekli girişimlerde bulunmaktadır.
     
Devamını oku...
 

GÜBRE SEKTÖRÜNDE DNA BARKOD ve KAREKOD SİSTEMİ TEDİRGİNLİĞİ

Bilindiği üzere, piyasaya arz edilen gübrelerin izlenmesine yönelik tebliğ; 06 NİSAN 2017 tarih ve 30030 sayılı resmi gazetede yayınlanmış olup,  2018 yılı OCAK ayından itibaren de yürürlüğe girecektir. Bahse konu tebliğe göre sistem; DNA BARKOD ile etiketlenmiş ve KAREKODLARLA EŞLEŞTİRİLMİŞ” gübrelerin ÜRETİM ve İTHALATTAN başlayarak son kullanıcıya kadar geçtikleri her noktadan alınacak bildirimlerle takibini sağlamayı içermektedir.

               Tebliğ; tarımda kullanılan Kimyevi, Organik,Organomineral Gübreler ve Toprak Düzenleyiciler ile Mikrobiyal, Enzim içerikli ve yönetmelik kapsamında yer alan diğer ürünleri kapsamaktadır. Tebliğlerin uygulanabilir olması gerekmektedir. Uygulanabilir olamaması veya uygulanmaması hali ise devlet otoritesini sarsar.  Uygulanması mümkün olmayan bir tebliğin cezai müeyyideler devreye konularak bir sektöre dayatılması halinde ise sektörün çökmesi, yapılacak olan ihracatların sona ermesi, sektör çalışanlarının işsiz kalması ve akabinde bir dizi sosyal ve ekonomik sorunları beraberinde getirir.

  

Devamını oku...
 

MMC Internet Hizmetleri

Joomla extensions by Siteground Hosting