Site İstatistiği

Bugün 22
Dün 211
Bu Hafta 908
Geçen Hafta 1356
Bu Ay 3937
Geçen Ay 6960
Tamamı 55982

Online : 21
IP Adresiniz: 54.81.178.153
Şimdi : 18-10-2017 00:05

Güncel Döviz Kuru

Yönetici Girişi


Şifrenizi mı unuttunuz?
Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?


15 TEMMUZ  DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ  

 

RAHMET VE MİNNETLE  ANIYORUZ


 


GÜBREDE KDV NİN % 1 E İNDİRİLMESİ ÇİFTÇİLERİMİZİN YÜKÜNÜ AZALTIP, TARIMDA VERİMLİLİĞİ ARTIRACAKTIR
Hükümetin yerinde bir kararla; Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığından tescilli Gübrelerde KDV oranının % 18 den ,  % 1 e düşürülmesi; doğruya atlan çok önemli bir adımdır. Zira gübre bitkisel üretimin en önemli girdilerinden biridir.   Bu olumlu adım,  gübre sektöründe faaliyet gösteren firmaların ve çiftçilerimizin yükünü azalttığı gibi, hiç şüphesiz tarımda verimliliği de artıracaktır.
Hükümetçe doğruya atılan bu önemli adımın çıkardığı toz dahi dağılmadan ve hangi gübre ham maddelerinin KDV sinin % 1 olduğu dahi netleşmeden. Maalesef, ilgili-ilgisiz birçok kişinin yorumlar yaparak, KDV indiriminin çiftçiye yansımayacağı belirtilip, bu indirimin doğrudan çiftçiye ödenmesi gerektiği savunularak, hükümetçe alınan bu olumlu kararın sulandırılmaya çalışıldığı gözlenmektedir.  
Devamını oku...
 
YORUMA AÇIK ve MALİYET ARTIRICI BİR YÖNETMELİK DAHA TEHLİKELİ MADDE GÜVENLİK DANIŞMANLIĞI

Devlet çarkının işlemesinde; yasa ve yönetmelikler esastır.  İlgili bürokratlar yönetmelikleri hazırlar, bu yönetmelikler belli aşamalardan geçtikten sonra resmi gazetede yayınlanıp yürürlüğe girer.  Ancak uygulamada zaman zaman bazı tereddütler hâsıl olur.

Bu tereddütlerin giderilmesi için; ilgili bakanlık, bakan onayı ile, yönetmeliklerde değinilmeyen hususlara açıklık getirmek için ‘’ YÖNERGE ‘’ hazırlar. Bu yönergeler bir nevi üst makamlardan, alt makamlara verilen buyruk- talimat niteliğindedir.

Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 5 / 18

MMC Internet Hizmetleri

Joomla extensions by Siteground Hosting