Site İstatistiği

Bugün 192
Dün 495
Bu Hafta 867
Geçen Hafta 1356
Bu Ay 3896
Geçen Ay 6960
Tamamı 55941

Online : 8
IP Adresiniz: 54.81.178.153
Şimdi : 17-10-2017 23:54

Güncel Döviz Kuru

Yönetici Girişi


Şifrenizi mı unuttunuz?
Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?


15 TEMMUZ  DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ  

 

RAHMET VE MİNNETLE  ANIYORUZ


 


ANTALYA TARIM KONSEYİNDE ÖNE ÇIKAN SEKTÖR SORUNLARI
Ulu önderimiz; Mustafa Kemal ATATÜRK  ‘’ Milli ekonominin temeli tarımdır. Bunun içindir ki tarımda kalkınmaya büyük önem vermekteyiz. Köylere kadar yayılacak programlı ve pratik çalışmalar bu amaca yayılmayı kolaylaştıracaktır. ‘’  sözleriyle tarımın önemini en anlaşılır şekilde vurgulamış,  ‘’Memleketi; iklim, su ve toprak verimi bakımından, tarım bölgelerine ayırmak gerekir. Bu bölgelerin her birinde, köylülerin gözleriyle görebilecekleri, çalışmaları için örnek tutacakları verimli, modern pratik tarım merkezleri kurulmalıdır’’ sözleriyle de, uygulanacak tarım politikalarına ışık tutmuştur.
Devamını oku...
 
GÜİD OLAĞAN GENEL KURULU - YENİ YÖNETİM KURULU TOPLANTISI VE TARIM FUARLERINDAN İZLENİMLER

Gübre Üreticileri İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği (GÜİD) in tüzüğü gereği iki senede bir yapılması gereken olağan genel kurulu, Antalya Crowne Plaza da; divan başkanlığına Hasan Ali GÖNEN ‘in seçilmesi ile başlanıp,  gündemdeki konuların görüşülmesini ve yeni yönetim kurulu üyelerinin belirlenmesini müteakip yasal prosedür tamamlanmıştı.

Genel kurula katılan üyeler; gübredeki KDV oranının %18 den SIFIR a düşürülmesinin sektör ve çiftçilerimiz açısından önemini vurgulayıp,  Tahsilât sorununun ciddi boyutlara ulaştığı, satıcıların değil de alıcıların belirlediği vade sürelerinin sektördeki birçok firmayı güç durumda bıraktığı,  ithalat ve üretim aşamasındaki bürokratik işlemlerin ciddi maliyet artışlarına neden olduğunu belirterek bu sorunun çözülmesi için yeni yönetimden gereğinin yapılmasını istediler.

Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 4 / 18

MMC Internet Hizmetleri

Joomla extensions by Siteground Hosting