Site İstatistiği

Bugün 187
Dün 495
Bu Hafta 862
Geçen Hafta 1356
Bu Ay 3891
Geçen Ay 6960
Tamamı 55936

Online : 3
IP Adresiniz: 54.81.178.153
Şimdi : 17-10-2017 23:52

Güncel Döviz Kuru

Yönetici Girişi


Şifrenizi mı unuttunuz?
Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?


15 TEMMUZ  DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ  

 

RAHMET VE MİNNETLE  ANIYORUZ


 


GÜBRE SEKTÖRÜ GÜBRE ÇALIŞTAYINDA BİR ARAYA GELEREK SORUNLARINI MASAYA YATIRACAK

Bitkisel üretimin en temel girdilerinden biri olan gübre ve bitki besleme ürünleri, bürokrasinin elverdiği ölçüde, tarımda gelişmiş ülkelerle eş zamanlı olarak ülkemizde de kullanılmaktadır. Gübre sektöründe son yıllarda önemli aşamalar kat edilmiş olup, üretimde yerli kaynaklar da değerlendirilerek birçok ülkeye ihracat yapılmaktadır.

GIDA TARIM ve HAYVANCILIK BAKANLIĞI’NIN desteği ile, GÜBRE ÜRETİCİLERİ İTHALATÇILARI ve İHRACATÇILARI DERNEĞİ Organizasyonluğunda, Ülkemizde ilk defa GÜBRE SEKTÖRÜNÜ her yönü ile ele alacak ;

Devamını oku...
 
GÜBRE SEKTÖRÜ TEDİRGİN
Tedirginlik endişenin bir adım ilerisi, korkunun bir adım gerisi olarak nitelendirilir.  Tedirgin olan kişinin huzuru kaçmış veya kaçmak üzeredir.
Gerçeği söylemek gerekirse gübre sektöründe faaliyet gösteren firmalar tedirginliği çok bariz bir şekilde yaşamaktadır.  Sektör temsilcileri, her geçen yıl bir önceki yılı mumla arar duruma gelmiştir. 
 
Tarım ürünlerinin değerinde satılamaması ve ihracatın aksaması, gübre sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerinin en önemli tedirginlik nedenidir. Zira bitkisel ürünler değerinde satılırsa ve ihracatla ilgili sorun da olmazsa, çiftçi emeğinin karşılığını alacak demektir. Bu durumda, çiftçi bayilere, bayiler de tarımsal girdi firmalarına borcunu ödeyip, geri dönüş zincirinin sorunsuz tamamlanması sağlanacaktır.
    Çiftçinin ürünleri iç pazarda değerinde satılamayıp, herhangi bir nedenle ihracat da aksayınca, paranın dönüş zinciri aksar. Bu da tarımsal girdi firmalarının korkulu rüyasıdır. Zira gübre ve bitki besinleri bitkisel üretimin olmazsa olmazıdır. Ekim-dikim aşamasından, hasat öncesine kadar belirlenen program dâhilinde uygulanması gerekir. 
    Bitkisel ürünler değerinde satılsa da, satılmasa da birim alandan daha fazla verim ve kaliteli ürün elde etmek için gübre ve bitki besinleri vazgeçilmezdir.
 
Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 2 / 18

MMC Internet Hizmetleri

Joomla extensions by Siteground Hosting