Site İstatistiği

Bugün 8
Dün 211
Bu Hafta 894
Geçen Hafta 1356
Bu Ay 3923
Geçen Ay 6960
Tamamı 55968

Online : 20
IP Adresiniz: 54.81.178.153
Şimdi : 18-10-2017 00:01

Güncel Döviz Kuru

Yönetici Girişi


Şifrenizi mı unuttunuz?
Kullanıcı adınızı mı unuttunuz?


15 TEMMUZ  DEMOKRASİ ŞEHİTLERİMİZİ  

 

RAHMET VE MİNNETLE  ANIYORUZ


 


GÜBRE SEKTÖRÜNÜN YETKİLİLERDEN 2015 YILI BEKLENTİLERİ

Gübre sektörü için 2014 ‘ün çok zor bir yıl olduğunu önceki yazılarımda basınla paylaşıp, detaylandırmıştım.  Muhtelif yayın kuruluşlarından, derneğimiz aranarak 2015 yılından beklentileriniz nelerdir sorusunun yanıtı istenmektedir. Bu sorulara yanıtımız;  sınırsız olan ‘’ istek’’ ve gerekli olan’’ ihtiyaç’’şeklinde olmaktadır.

İsteklerde üst sınır yoktur. Ancak bu beklentiler ‘’ İhtiyaç ve İstek ‘’  olarak önem sırasına göre değerlendirildiğinde.  Üyelerimizin 2015 yılında çözülmesini umduğu sorunların başında gübrede %18 olan KDV indiriminin yapılması, AB kriterlerinin gereği olan EC FERTİLİZER yönetmeliğinin yanı sıra kendi sınırlarımız içerisinde geçerli olan ‘’ ULUSAL GÜBRE YÖNETMELİĞİ’’mizin hazırlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması,  ilgili bürokratik birimlerce muhtelif adlar altında alınıp önemli maliyet artışlarına neden olduğu bilinen paraların makul seviyelere çekilmesi gibi konular gelmektedir.

Devamını oku...
 
GÜBRE SEKTÖRÜ ZOR BİR YILI GERİDE BIRAKTI

                Önceki senelerle kıyaslandığında gübre sektöründe faaliyet gösteren firmalar için 2014 oldukça zor bir yıl olarak geçti.  Tahsilat sorunu,  genelgelerin gereğini yerine getirmek,  sektörün önünde en büyük engel olan bürokratik işlemlerin sektörün hızına ayak uyduramaması, döviz kurlarındaki dalgalanmalar, bazı bürokratik işlemlerin il müdürlükleri yerine, Ankara’da ilgili bakanlıklardan sonuçlandırılması  veya aracılara ödenen ücretler, gereksiz ve adil olmayan para cezaları, döviz kurlarındaki istikrarsız dalgalanmalar  vs... tabiri caizse gübre sektöründe faaliyet gösteren firma temsilcilerine “illallah” dedirtti.

Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki12345678910SonrakiSon »

Sayfa 8 / 18

MMC Internet Hizmetleri

Joomla extensions by Siteground Hosting